سه شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » شبهات اعتقادی

شبهات اعتقادی

شبهه: این دایره خاورمیانه است! جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

شبهه: این دایره خاورمیانه است!(تصویر) جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است! 🔵پاسخ: 🌹ادعای بعثت همه پیامبران در منطقه جنوب غربی آسیا(خاورمیانه)از اساس باطل است. به حکم عقل و تصریح قرآن، هیچ قومی بدون نبی یا هدایت‌گر نبوده است. «وَ لِکُلِّ أُمَّهٍ رَسُولٌ» 🌹«اسلام و ادیان آسمانی ... ادامه مطلب »

دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت

متن شایعه: “دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت ….” پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): اگر بر این باورند که خدا و ... ادامه مطلب »

موضوع حسادت قابیل چه بود؟

ماجرای قتل هابیل پرسش : ماجراى قتل هابیل توسط قابیل چه بود؟ پاسخ :  پاسخ این سوال در آیات ۲۷ـ۳۱ سوره «مائده» آمده است. خداى متعال دراین آیات، داستان فرزندان آدم وقتل یکى به وسیله دیگرى را شرح داده است. خداوند در این آیات گوشزد مى کند که سرانجامِ حسد چگونه ناگوار و مرگبار مى باشد، که حتى به خاطر آن ... ادامه مطلب »

محل ضربت خوردن امام علی(علیه السلام) کجاست؟

محل ضربت خوردن امام علی(علیه السلام) پرسش: آیا این مطلب که امام علی(ع) در هنگام ورود به مسجد به شهادت رسیده است،نه در محراب مسجد.صحت دارد؟ پاسخ: در رابطه با شهادت امام علی (علیه السلام) قضیه ای که مسلم است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که سه تن از خوارج ( ابن ملجم و همدستانش ) نقشه کشیده ... ادامه مطلب »

آیا می توان پذیرفت که امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) را برای طلب آب به میدان برد و می دانست که فرزندش را به شهادت می رسانند؟

سئوال : آیا می توان پذیرفت که امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) را برای طلب آب به میدان برد و می دانست که فرزندش را به شهادت می رسانند؟ اگر می دانست چرا او را به میدان برد؟ پاسخ : مقدمه: ابن شهرآشوب و برخی دیگر از مورخان نام بزرگوارش را علی اصغر نوشته اند. و نام دیگرش عبدالله است ... ادامه مطلب »

دین افیون توده ها ؟ !!!

این که میگویند دین افیون توده هاست یعنی چی؟ و آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟ یا نه؟ و چرا؟ دین معاویه؟ یا دین علی و حسین؟ کدام دین؟ مخدر است؟ ۱- این سخن از «کارل مارکس» فیلسوف واقتصاددان قرن نوزدهم میلادی است که در سال ۱۸۱۸ میلادی در آلمان، متولد شده و در سال ۱۸۸۳ میلادی در انگلستان درگذشته است. ... ادامه مطلب »

پاسخ به شبهه خانم سیمین دانشور در مورد بی حجابی

شبهه : ﮔﻔﺖ: ﻭﻗﺘﯽ ﺑﯽ ﺣﺠﺎﺑﯽ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ! ﮔﻔﺘﻢ: ﭼﺮﺍ؟؟؟؟؟ ﮔﻔﺖ: ﺩﺧﺘﺮ ﺑﯽ ﺣﺠﺎﺏ ﺩﺭ ﮐﻮﭼﻪ ﻭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﮔﻮﺷﺘﯽ ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎﺳﺖ! ﻣﮕﺮ می شود ﮔﻮﺷﺘﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﻣﺤﺎﻓﻆ ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎ ﺭﻫﺎ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺑﻠﻌﯿﺪﻩ ﺷﺪﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﻮﺳﻪ ها را ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ! ﻫﯿﭻ ﻧﮕﻔﺘﻢ… ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺗﻔﮑﺮﺵ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮐﺎﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ، ﺧﻨﺪﯾﺪﻡ. ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﻫﺎﯼ ﺗﮑﺮﺍﺭﯼ ... ادامه مطلب »

شبهه: هند و چین نزدیک به ۲/۵ میلیارد نفر جمعیت دارند، امّا مسلمانها…

شبهه: هند و چین نزدیک به ۲/۵ میلیارد نفر جمعیت دارند، ۱۵۰ خدا و ۸۰۰ عقیده متفاوت دارند و در صلح زندگی میکنند..! امّا : مسلمانها یک خدا و یک پیامبر، یک دین و یک کتاب دارند، ولی خیابانهایشان سرخ شده به خون یکدیگر.!! قاتلش میگوید: الله اکبر.! مقتول هم میگوید: الله اکبر و کشته های دو طرف شهید نامیده ... ادامه مطلب »

دفاع از تشیع، پاسخ جناب آقای اشکان نوروزی به مقاله ی جناب آقای مسائلی (قسمت دوم – آخر)

دفاع از تشیع(قسمت پایانی) واما مطلب بعدی جناب مسائلی بسیار جالب است و مصداق بارز ,الغریق یتشبث بکل حشیش است, ایشان می گوید اخباری از اعتراض ائمه به امیر الحاج و اختلاف در تعیین روز ذی الحجه و عید قربان بین امام و امیرالحاج نبوده بنابراین حضرت بخاطر وحدت سکوت کردند. و اما جواب: اولا:طبق عقیده صریح شیعه امیرالحاج بودن ... ادامه مطلب »

دفاع از تشیع، پاسخ جناب آقای اشکان نوروزی به مقاله ی جناب آقای مسائلی (قسمت اول)

بسم الله الرحمن الرحیم اخیرا جناب مسائلی مقاله ای نوشته اند که با مطالعه مقاله ایشان پی می بریم که ایشان مع الاسف به دنبال وحدت درعقیده است نه فقط وحدت در امور سیاسی, مقاله ایشان در سایت های زیادی منتشر شده است:  خبرگزاری مهر, تی نیوز, پارس تلکس,خبر فارسی, شفقنا و…. واما برویم سراغ مقاله ایشان که با عنوان ... ادامه مطلب »