چهارشنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۵
آخرین مطالب
خانه » شبهات اعتقادی

شبهات اعتقادی

موضوع حسادت قابیل چه بود؟

ماجرای قتل هابیل پرسش : ماجراى قتل هابیل توسط قابیل چه بود؟ پاسخ :  پاسخ این سوال در آیات ۲۷ـ۳۱ سوره «مائده» آمده است. خداى متعال دراین آیات، داستان فرزندان آدم وقتل یکى به وسیله دیگرى را شرح داده است. خداوند در این آیات گوشزد مى کند که سرانجامِ حسد چگونه ناگوار و مرگبار مى باشد، که حتى به خاطر آن ... ادامه مطلب »

محل ضربت خوردن امام علی(علیه السلام) کجاست؟

محل ضربت خوردن امام علی(علیه السلام) پرسش: آیا این مطلب که امام علی(ع) در هنگام ورود به مسجد به شهادت رسیده است،نه در محراب مسجد.صحت دارد؟ پاسخ: در رابطه با شهادت امام علی (علیه السلام) قضیه ای که مسلم است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که سه تن از خوارج ( ابن ملجم و همدستانش ) نقشه کشیده ... ادامه مطلب »

آیا می توان پذیرفت که امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) را برای طلب آب به میدان برد و می دانست که فرزندش را به شهادت می رسانند؟

سئوال : آیا می توان پذیرفت که امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) را برای طلب آب به میدان برد و می دانست که فرزندش را به شهادت می رسانند؟ اگر می دانست چرا او را به میدان برد؟ پاسخ : مقدمه: ابن شهرآشوب و برخی دیگر از مورخان نام بزرگوارش را علی اصغر نوشته اند. و نام دیگرش عبدالله است ... ادامه مطلب »

دین افیون توده ها ؟ !!!

این که میگویند دین افیون توده هاست یعنی چی؟ و آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟ یا نه؟ و چرا؟ دین معاویه؟ یا دین علی و حسین؟ کدام دین؟ مخدر است؟ ۱- این سخن از «کارل مارکس» فیلسوف واقتصاددان قرن نوزدهم میلادی است که در سال ۱۸۱۸ میلادی در آلمان، متولد شده و در سال ۱۸۸۳ میلادی در انگلستان درگذشته است. ... ادامه مطلب »

پاسخ به شبهه خانم سیمین دانشور در مورد بی حجابی

شبهه : ﮔﻔﺖ: ﻭﻗﺘﯽ ﺑﯽ ﺣﺠﺎﺑﯽ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ! ﮔﻔﺘﻢ: ﭼﺮﺍ؟؟؟؟؟ ﮔﻔﺖ: ﺩﺧﺘﺮ ﺑﯽ ﺣﺠﺎﺏ ﺩﺭ ﮐﻮﭼﻪ ﻭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﮔﻮﺷﺘﯽ ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎﺳﺖ! ﻣﮕﺮ می شود ﮔﻮﺷﺘﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﻣﺤﺎﻓﻆ ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎ ﺭﻫﺎ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺑﻠﻌﯿﺪﻩ ﺷﺪﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﻮﺳﻪ ها را ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ! ﻫﯿﭻ ﻧﮕﻔﺘﻢ… ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺗﻔﮑﺮﺵ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮐﺎﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ، ﺧﻨﺪﯾﺪﻡ. ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﻫﺎﯼ ﺗﮑﺮﺍﺭﯼ ... ادامه مطلب »

شبهه: هند و چین نزدیک به ۲/۵ میلیارد نفر جمعیت دارند، امّا مسلمانها…

شبهه: هند و چین نزدیک به ۲/۵ میلیارد نفر جمعیت دارند، ۱۵۰ خدا و ۸۰۰ عقیده متفاوت دارند و در صلح زندگی میکنند..! امّا : مسلمانها یک خدا و یک پیامبر، یک دین و یک کتاب دارند، ولی خیابانهایشان سرخ شده به خون یکدیگر.!! قاتلش میگوید: الله اکبر.! مقتول هم میگوید: الله اکبر و کشته های دو طرف شهید نامیده ... ادامه مطلب »

دفاع از تشیع، پاسخ جناب آقای اشکان نوروزی به مقاله ی جناب آقای مسائلی (قسمت دوم – آخر)

دفاع از تشیع(قسمت پایانی) واما مطلب بعدی جناب مسائلی بسیار جالب است و مصداق بارز ,الغریق یتشبث بکل حشیش است, ایشان می گوید اخباری از اعتراض ائمه به امیر الحاج و اختلاف در تعیین روز ذی الحجه و عید قربان بین امام و امیرالحاج نبوده بنابراین حضرت بخاطر وحدت سکوت کردند. و اما جواب: اولا:طبق عقیده صریح شیعه امیرالحاج بودن ... ادامه مطلب »

دفاع از تشیع، پاسخ جناب آقای اشکان نوروزی به مقاله ی جناب آقای مسائلی (قسمت اول)

بسم الله الرحمن الرحیم اخیرا جناب مسائلی مقاله ای نوشته اند که با مطالعه مقاله ایشان پی می بریم که ایشان مع الاسف به دنبال وحدت درعقیده است نه فقط وحدت در امور سیاسی, مقاله ایشان در سایت های زیادی منتشر شده است:  خبرگزاری مهر, تی نیوز, پارس تلکس,خبر فارسی, شفقنا و…. واما برویم سراغ مقاله ایشان که با عنوان ... ادامه مطلب »

بصیرت یا بی بصیرتی ؟!!! آیا شمر از شیعیان امیرالمومنین علی علیه السّلام بود؟

بصیــــــــــــــــــــرت حواست هست؟   به “زبیر “میگفتن سیف الاسلام، من اهل البیت فقط زبیر بود تو تشییع جنازه حضرت زهرا”س” حضور داشت وباشمشیرش میدونی چه گره هایی توراه اسلام بازکرد؟ اما در نهایت مقابل ولایت مولا علی ایستاد   به” ابن ملجم “میگفتن شیعه امیرالمومنین،خودش به امیرالمومنین گفت حب وعشق شما در خون ورگ من هست… ولی در محراب امام ... ادامه مطلب »

آیا ابن ملجم از شیعیان امام علی (ع) بوده است؟!!!

تازه ترین داستان در باره رابطه ابن ملجم و امام علی (ع) است که او قبلا از خواص نزدیک (از ده نفر اول) بوده، نزدیک ترین فرد به امام علی (ع) و خانه زاد ایشان بوده و متاسفانه عاقبت بخیر نشده است!! به گزارش  وبلاگ خبرآنلاین، رسول جعفریان در ادامه این یادداشت نوشت: نمی دانم چرا این روزها حساسیت پیدا کرده ... ادامه مطلب »