شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷
آخرین مطالب
خانه » قرآن » شبهات قرآنی

شبهات قرآنی

پاسخ به مطلب ۶۰ تناقض در قرآن(قسمت دوم-آخر)

پاسخ به مطلب ۶۰ تناقض در قرآن ۱۱) پرستش یک خدا یا یک خدای دیگر؟ به محمد دستور میدهد که به ناباوران بگوید، شما چیزی را نمیپرستید که من میپرستم (سوره ۱۰۹ آیه ۳). هرچند سوره های دیگر در قرآن بطور مشخص اشاره میکند که آن ناباوران در واقع خدایی را پرستش میکنند که همان الله است.   پاسخ:در آیه ... ادامه مطلب »

پاسخ به مطلب ۶۰ تناقض در قرآن(قسمت اوّل)

پاسخ به مطلب ۶۰ تناقض در قرآن مقدمه: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم هُوَ الَّذِی أَنزَلَ عَلَیْکَ الْکِتَٰبَ مِنْهُ ءَایَٰتٌ مُّحْکَمَٰتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتَٰبِ وَأُخَرُ مُتَشَٰبِهَٰتٌ فَأَمَّا الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ مَا تَشَٰبَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَهِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ وَمَا یَعْلَمُ تَأْوِیلَهُ إِلَّا اللَّهُ وَالرَّٰسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ ءَامَنَّا بِهِ کُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا یَذَّکَّرُ إِلَّا أُولُوا الْأَلْبَٰبِ (آل‏ عمران۳ ... ادامه مطلب »

شبهه منافات عصمت سلیمان (ع) با خطا و گناه و قضا شدن نماز او

اصل شبهه: برخی بر اساس مبانی نقلی شبهه ای را در مورد عصمت حضرت سلیمان ذکر نموده اند که: در قصص پیامبران می نویسند: روزی «سلیمان نبی» عصرگاهان از اسبان چابک و تندرو، سان دید و به اندازه ای سرگرم این کار شد که آفتاب غروب کرد و نماز عصر او قضاء شد، او برای جبران این کار از فرشتگان ... ادامه مطلب »

آیا در خواست از غیر خدا شرک است؟

برادر بزرگواریسئوال مطرح فرمودند که بدلیل نیاز جامعه به پاسخ آن سئوال عین نامه ی جواب ایشان تقدیم می گردد. ****************************** با سلام ، مرقوم فرموده بودید: می گویند : در تشهد نماز ، نام محمد(ص) آمده که مغایر دستور آیه هیجدهم سوره جن است. الجن : ۱۸   وَ أَنَّ الْمَساجِدَ لِلَّهِ فَلا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَداً ، و مساجد ... ادامه مطلب »

بازخوانی سوره تحریم و ناتوانی اهل سنت در توجیه آن قسمت دوم(قسمت آخر)

بسم الله الرحمن الرحیم بازخوانی سوره تحریم و ناتوانی اهل سنت در توجیه آن قسمت دوم(قسمت آخر)   در قسمت اول یاد آوری کردیم که مصداق ” اهل بیت ” در آیه تطهیر همسران پیامبر نیستند زیرا سوره تحریم بعد از احزاب نازل شده و در آن سوره ، خدا دو تن از همسران پیامبر را مذمت کرده است. تا این ... ادامه مطلب »

بازخوانی سوره تحریم و ناتوانی اهل سنت در توجیه آن- قسمت اول از دو قسمت

بسم الله الرحمن الرحیم بازخوانی سوره تحریم و ناتوانی اهل سنت در توجیه آن قسمت اول از دو قسمت   در یکی از سایتهای اهل سنت مقاله ای با عنوان ” ماجرای دو همسر پیامبر که در اوائل سوره تحریم آمده چیست ” درج شده و یکی از مراجعین ما، درخواست کردند که آن را نقد و بررسی نماییم . ... ادامه مطلب »

آیا خداوند در آیه اول سوره تحریم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را توبیخ کرده است؟

آیا خداوند در آیه اول سوره تحریم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را توبیخ کرده است؟ یکی از مراجعین عزیز بنام کلائی این چنین مطرح کرده : جناب اخباری سلام علیکم فردی شبهه ی مطرح کرد به وبلاگ شما بر خوردم آیا ممکن است شما پاسخ دهید با تشکر کلائی ادعا کرد خداوند در آیه اول ... ادامه مطلب »

رد تصور غلط خلیفه الله بودن نوع انسان

رد تصور غلط خلیفه الله بودن نوع انسان گمان رایج در چند دهه اخیر که ابتدا در برخی آثار تفسیری ۱ (المیزان، نمونه، تسنیم) و غیر تفسیری۲ انعکاس یافته و سپس به باوری مشهور و مسلط تبدیل شده، ( و بعضاً نتایج دیگری نیز از جمله سجده فرشتگان بر نوع آدم و آدمیت، اومانیسم اسلامی ‌و یا دموکراسی اسلامی‌و … بر آن مترتب گشته) ... ادامه مطلب »

آیا استمداد از غیر خدا با توحید سازگار است؟ آیا توسل به پیامبر و ائمه شرک است ؟

آیا استمداد از غیر خدا با توحید سازگار است؟ آیا توسل به پیامبر و ائمه شرک است ؟ شبهه :    یکی از اشکالاتی که از طرف فرقه وهابیت و طرفداران وطنی آنها بر علیه شیعیان مطرح  می گردد اینست که میگویند : چون شما به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه هدی علیهم السلام توسل می ... ادامه مطلب »

وهابیون می گویند در هیچ چیزی خمس نیست مگر غنایم جنگی!

وهابیون می گویند در هیچ چیزی خمس نیست مگر غنایم جنگی! اما پاسخ:‌ رسول خدا(ص) خطاب به نمایندگان قبیله عبدالقیس از تیره قبیله ربیعه و نماینده خود در یمن به نام عمرو بن حزم، خطاب به سعد هزیم از قبیله قضاعه، جذام، مالک ابن احمر، فجیع بکائی، اسبذیین، افراد تازه مسلمان شده از تیره حدس و لخم، جناده الازدی و ... ادامه مطلب »