سه شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » متفرقه

متفرقه

با ناقدین مرحوم آیه الله میرزا مهدی اصفهانی آشنا شویم (حسن میلانی کیست؟؟؟)

📢 جهت اطلاع از رسوایی های ناقدین مرحوم میرزا مهدی اصفهانی به لینکهای زیر مراجعه نمایید: ✳️ کانال مرحوم میرزا مهدی اصفهانی: https://t.me/abvabolhoda ✳️ گروه تبیین مکتب معارف خراسان : https://telegram.me/joinchat/Dko2bz65mSID4OY55NgXCw ✳️ کانال مظلومیت علم: https://telegram.me/mazloomiyateElm ✳️ کانال رسوایی: https://telegram.me/Rusvaiy ✳️ کانال عبور از تاریکی: https://telegram.me/obuur ✳️ کانال تبیین تدلیس: https://t.me/tabeenetadlis ✳️ وبلاگ تخصصی نقد حسن میلانی: http://naghdehasanmilani.blogfa.com/ ✳️ وبلاگ ... ادامه مطلب »

مختار ثقفی بزرگ مرد آماج تیر جهالت دوستان نادان و حسادت دشمنان مغرض

بنام خدا قیام مختار؛ نهضتی که باید از نو شناخت (پاسخ تحلیلی به یک پرسش همگانی) آیت الله مرتضی رضوی می­پرسند: چرا ابراهیم بن مالک اشتر به یاری مختار نیامد؟ تاریخ بشر پر است از حرکت­ها، قیام­ها، نهضت­ها و احیاناً انقلاب­ها؛ بر اساس ادعاها، خاندان گرائی­ها، توارث­ها، قبیله­ گرائی­ها، مالکیت­­ها، وطن خواهی­ها، مکتب گرائی­ها و هر از گاهی عدالت خواهی­ها و ... ادامه مطلب »

چرا اکثرکشورهای اسلامی عقب مانده‏ اند؟

اگر دین مانع پیشرفت نیست، چرا اکثرکشورهای اسلامی عقب مانده ‏اند؟ دین وعقب ماندگی کشورهای اسلامی در ابتدا لازم است میان دو موضوع، تفکیک قائل شویم؛ یکی دین اصیل و ناب و خالص که از طرف خداوند به عنوان برنامه‏ای کامل برای زندگی بشر آمده است و دیگری، عقایدی موهوم و خرافات که ساخته دست بشر بوده و به عنوان ... ادامه مطلب »

پاسخ رسول جعفریان به نسبتهای سخیف به شیعیان توسط ازغدی

پاسخ رسول جعفریان به نسبتهای سخیف به شیعیان توسط ازغدی چندی قبل یک سخنرانی از آقای رحیم پور ازغدی منتشر شد که ضمن آن مطلب بسیار مهمی را به آقای مطهری نسبت داده بود.  متن کامل یادداشت جعفریان بدین شرح است:  ازغدی در این جلسه گفته است:  «آقای مطهری می گوید: شیعه مردم شیعه جزو قالتاق ترین مردم دنیا هستند. ... ادامه مطلب »

نهی از ورود به علوم غریبه

نهی از ورود به علوم غریبه   سی و یکمین گناه از گناهانی که به کبیره بودنش تصریح شده، « سحر » است؛ چنانچه در « وسائل الشّیعه » روایتی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل می کند که آن حضرت، سحر را از کبائر شمرده اند و در « صحیحه ی عبدالعظیم » با ... ادامه مطلب »

معنی میثم

معنی میثم میثم از ریشه واژه اوستایی مَئیثن به معنای ماندن است. میهن میهمان ماندن و میثم هم خانواده هستند. میثم ایرانی بود. ۹۹% افراد تصور می کنند میثم عرب بود و اسمش عربی است. خیر این طور نیست. میثم ایرانی و اسمش فارسی است. میثم یعنی (آنکه می ماند). میثم در سایت تبیان: میثم تمار غلام زنى بود از ... ادامه مطلب »

استفزاز شیطان ؟؟اگر تصور کنیم با قدرتی که شیاطین دنیا در استفزاز ملت ها دارند، کاری از ما ساخته نیست. خود گرفتار نوعی استفزاز شده ایم.

استفزاز شیطان ؟؟ به نام خداوند بخشاینده بخشایشگر و به یاد ولی خدا امام حجه بن الحسن المهدی عج اگر تصور کنیم با قدرتی که شیاطین دنیا در استفزاز ملت ها دارند، کاری از ما ساخته نیست. خود گرفتار نوعی استفزاز شده ایم. شیطان و حزبش قدرت مطلق نیستند که بر انسان ها حاکمیت مطلق داشته باشند. رب اعوذ بک ... ادامه مطلب »

منظور از فراگیری علم از دیدگاه اسلام چیست و اسلام یادگیری چه علمی را واجب می داند؟

منظور از فراگیری علم از دیدگاه اسلام چیست و اسلام یادگیری چه علمی را واجب می داند؟ در مورد اینکه از نظر اسلام چه علمی باید آموخت چند نظریه وجود دارد: نظریه اول : منظور اسلام از علم‏ ،علوم دینی است ممکن است کسی بگوید مقصود از همه این تأکید و توصیه‏ها ،علم خود دین است . یعنی همه به ... ادامه مطلب »

عرفان مولوی برای کفار خطر ندارد!

منبع: سمات، سال دوم، شماره ششم، پاییز .زمستان ۱۳۹۰ مطلب زیر گزیده ای از سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میر باقری در شب چهارم محرم و شام عاشورای حسینی علیه السلام (محرم ۱۳۸۸) است که در مدرسه فیضیه قم ایراد شده است: «من این را دارم در حوزه علمیه قم می گویم: با عرفان مولوی نمی شود جهان ... ادامه مطلب »

طفلان مسلم

«شیخ صدوق» متوفا به سال ۳۸۱ هجری در کتاب «امالی» نقل می‌کند. متن خبر چنین است؛ «شیخ صدوق رحمه الله در امالی روایت کرده است از پدرش از علی بن ابراهیم از پدرش ابراهیم رجا از علی بن جابر از عثمان بن داود هاشمی از محمد بن مسلم از حمران بن اعین از ابی محمد نام که از مشایخ اهل ... ادامه مطلب »