دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین مطالب
خانه » ۱۳۹۵ » اردیبهشت

بایگانی ماهانه: اردیبهشت ۱۳۹۵

معنی انتظار فرج چیست؟

معنی انتظار فرج چیست؟ ما امروزه در عصری زندگی می کنیم که در آن سخنان زیادی در مورد ظهور امام عصر (عجل الله فرجه) گفته می شود. در عصرهای تاریخی دور و نزدیک خودمان دوره ای را سراغ نداریم که مردم به اندازه امروز از ظهور امام (علیه السلام) و دولت او سخن گفته و توجه نشان داده باشند. بنابراین، ... ادامه مطلب »

بهترین اعمال در عصر غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

بهترین اعمال ؛ انتظار فرج امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در روایات اسلامی مقام و منزلت والایی برای منتظران موعود آمده است که گاه انسان را به تعجب وا می دارد . چگونه ممکن است عملی در ظاهر ساده از چنین فضیلتی برخوردار باشد . توجه به فلسفه انتظار و وظایفی که برای منتظران واقعی آن حضرت بر ... ادامه مطلب »

دکتر یحیی یثربی : حکمت متعالیه برهانی نیست، ادعای برهان است

دکتر یحیی یثربی: حکمت متعالیه برهانی نیست، ادعای برهان است اشاره متنی که از نظر می گذرانید، حاصل گفتگوی ما با دکتر یحیی یثربی استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی است. دکتر یثربی آثار متعددی را در نقد فلسفه و عرفان نگاشته است که از جمله آنها کتاب نقد حکمت متعالیه ملاصدرا است. وی در گفتگو با سمات بسیار صریح به ... ادامه مطلب »

بده ای دوست به من دیده ی بینای دگر

بده ای دوست به من دیده ی بینای دگر خوشترم دیده ی بیناست به اشیای دگر بده آن دیده که در راه تو گردد بی نور غیر این سود ندارم سر سودای دگر انتظار تو کشد هر فرقی در عالم همه خوانند تو را لیک به اسماء دگر =================== تمنای لقا جز در خانه ی تو در نزنم جای دگر ... ادامه مطلب »

جاذبۀ نیوتن در بایگانی تاریخ

بنام خدا جاذبۀ نیوتن در بایگانی تاریخ این روزها در حالی که مردمان جهان به امور زندگی خود مشغول اند، یک خبر علمی بسیار هیجان انگیز محافل کیهان شناسی و مراکز تحقیقات فیزیک را بشدت تکان داده است: قانون جاذبۀ نیوتن به بایگانی تاریخ رفت. روزی که با تکیه بر تبیینات قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) بصراحت اعلام کردم که: ... ادامه مطلب »

سوال و جواب اعرابی از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم)

سوال و جواب اعرابی از رسول اکرم(ص)   عرض کردم میخواهم داناترین مردم باشم؟ حضرت فرمود از خدا بترس عرض کرد میخواهم از خاصان درگاه خدا باشم؟ حضرت فرمود شب و روز قرآن بخوان عرض کردم میخواهم همیشه دل من روشن باشد؟ حضرت فرمود که یاد مرگ را فراموش مکن عرض کرد میخواهم همیشه در رحمت حق باشم؟ حضرت فرمود ... ادامه مطلب »