دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
آخرین مطالب
خانه » ۱۳۹۵ » مرداد

بایگانی ماهانه: مرداد ۱۳۹۵

چرا اکثرکشورهای اسلامی عقب مانده‏ اند؟

اگر دین مانع پیشرفت نیست، چرا اکثرکشورهای اسلامی عقب مانده ‏اند؟ دین وعقب ماندگی کشورهای اسلامی در ابتدا لازم است میان دو موضوع، تفکیک قائل شویم؛ یکی دین اصیل و ناب و خالص که از طرف خداوند به عنوان برنامه‏ای کامل برای زندگی بشر آمده است و دیگری، عقایدی موهوم و خرافات که ساخته دست بشر بوده و به عنوان ... ادامه مطلب »

دین افیون توده ها ؟ !!!

این که میگویند دین افیون توده هاست یعنی چی؟ و آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟ یا نه؟ و چرا؟ دین معاویه؟ یا دین علی و حسین؟ کدام دین؟ مخدر است؟ ۱- این سخن از «کارل مارکس» فیلسوف واقتصاددان قرن نوزدهم میلادی است که در سال ۱۸۱۸ میلادی در آلمان، متولد شده و در سال ۱۸۸۳ میلادی در انگلستان درگذشته است. ... ادامه مطلب »

سنخیت یا تباین ؟

سنخیت یا تباین ؟   بسم الله الرحمن الرحیم و بذکر ولیه صاحب الامر عجل الله فرجه قال الامام موسی ابن جعفر علیه الصلاه و السلام : یَا هِشَامُ مَا بَعَثَ اللَّهُ أَنْبِیَاءَهُ وَ رُسُلَهُ إِلَى عِبَادِهِ إِلَّا لِیَعْقِلُوا عَنِ اللَّهِ فَأَحْسَنُهُمُ اسْتِجَابَهً أَحْسَنُهُمْ مَعْرِفَهً وَ أَعْلَمُهُمْ بِأَمْرِ اللَّهِ أَحْسَنُهُمْ عَقْلًا وَ أَکْمَلُهُمْ عَقْلًا أَرْفَعُهُمْ دَرَجَهً فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَه ... ادامه مطلب »

چرا شیعه هستیم

چرا شیعه هستیم و به مذهب دیگری اعتقاد نداریم؟   اسلام در لغت به معناى تسلیم شدن و گردن نهادن است از این روى قرآن کریم دینى را که به سوى آن دعوت مى کند اسلام نامیده که برنامه کلى آن تسلیم شدن انسان به خداى جهان و جهانیان است. در یک تقسیم بندی کلی، دین را به دو دسته ... ادامه مطلب »