چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷
آخرین مطالب
خانه » ۱۳۹۵ » اسفند

بایگانی ماهانه: اسفند ۱۳۹۵

ام ابیها ، مادرى مهربان تر از خورشید!

حجه الاسلام اصغر بابایى ام ابیها ، مادرى مهربان تر از خورشید!   شخصیت فاطمه زهرا(س), در ابعاد گونه گون قابل بررسى است. در هر مرحله از مراحل زندگى وى, لایه ها و درسهاى بزرگى نهفته است و با کالبدشکافى و موشکافیهاى عمیق, مى توان درسهاى بزرگى آموخت و باید هم آموخت. یکى از ابعاد زندگى فاطمه زهرا(س), که خیلى ... ادامه مطلب »

آیا فلسفه اسلامی با مکتب اهل بیت سازگار است؟

چکیده: مناظره زیر بین یکی از طرفداران فلسفه ی اسلامی با نام مستعار «فلسفی» و یکی از طرفداران مکتب اهل بیت ( اسلام فقها و محدثین اهل بیت ) با نام مستعار «علوی» صورت گرفته است، ادعای فلسفی این است که فلسفه اسلامی کاملا مطابق مکتب اهل بیت است، و علوی خلاف آنرا ثابت می کند. بسم الله الرحمن الرحیم ... ادامه مطلب »

شبهه: این دایره خاورمیانه است! جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

شبهه: این دایره خاورمیانه است!(تصویر) جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است! ?پاسخ: ?ادعای بعثت همه پیامبران در منطقه جنوب غربی آسیا(خاورمیانه)از اساس باطل است. به حکم عقل و تصریح قرآن، هیچ قومی بدون نبی یا هدایت‌گر نبوده است. «وَ لِکُلِّ أُمَّهٍ رَسُولٌ» ?«اسلام و ادیان آسمانی ... ادامه مطلب »

دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت

متن شایعه: “دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت ….” پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): اگر بر این باورند که خدا و ... ادامه مطلب »

جریان های انحرافی جدید دینی – عرفانی

بسمه تعالی جریان های انحرافی جدید دینی – عرفانی دکتر پریش کوششی مقدمه گسترش جریان های انحرافی دینی در سال های اخیر در کشور، از دامنه نفوذ و اقتدار مذهب رسمی کشور کاسته و باعث شیوع نوعی تفکر صوفی گرایانه و خرافی مسلکانه در زندگی خانواده های ایرانی شده است. اگرچه فرقه های عرفانی و صوفیانه در تاریخ اسلام و ... ادامه مطلب »

تاریخ و جغرافیای فدک، آشنائی اجمالی با فدک

موقعیت جغرافیایى فدک‏ فدک دهکده‏اى در شمال مدینه بود که تا آن شهر دو یا سه روز راه فاصله داشت.۱این دهکده در شرق خیبر و در حدود هشت فرسنگى‏۲ آن واقع بود و ساکنانش همگى یهودى شمرده مى‏شدند. امروزه فاصله خیبر تا مدینه را حدود ۱۲۰ یا ۱۶۰ کیلومتر ذکر مى‏کنند ============================================================= فدک دهکده سبز و خرمى بود که در ... ادامه مطلب »