دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » شبهات اعتقادی » شبهه: این دایره خاورمیانه است! جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

شبهه: این دایره خاورمیانه است! جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

شبهه:

این دایره خاورمیانه است!(تصویر)

جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند
جالب اینجاست که این دایره
کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

🔵پاسخ:

🌹ادعای بعثت همه پیامبران در منطقه جنوب غربی آسیا(خاورمیانه)از اساس باطل است.
به حکم عقل و تصریح قرآن، هیچ قومی بدون نبی یا هدایت‌گر نبوده است.
«وَ لِکُلِّ أُمَّهٍ رَسُولٌ»

🌹«اسلام و ادیان آسمانی دین صلح و پیشرفت علم و کمال است،که در اقصی نقاط عالم تاثیر گذار بوده است».

🌹بروز مشکلات، سوء مدیریت و جهل و جنگ فارغ از تحمیلی و وارداتی و نیابتی بودن واقعیتی است تلخ در شرایط کنونی جنوب غربی آسیا.
این پدیده ها برخی ریشه در تعصب های افراطی قومی و قبیله ای دارند و برخی وارداتی و تحمیلی و نیابتی است که ریشه در غفلت از دشمنان و بازی کردن برخی حاکمان فاسد در زمین دشمن دارد.
لیکن ارتباط دادن جنگ، فقر با منطقه ی ظهور پیامبران همان اندازه مدبرانه است که رابطه ی گریه ی حنا دختری در مزرعه با ساعت مچی ابوبکر بغدادی داعشی!

🌹جنگ معلول دوری از خدا و انسانیت،طغیان نفس درونی و دوری از نسخه های نجات بخش پیامبران است و تفاوت ندارد این جانی در کاخ خلیفه ی موصل باشد یا در کاخ سفید.

🌹محدود سازی فقر نیز به مکان خاص عالمانه نیست واین ادعا که کانون فقر خاورمیانه است با واقعیات نمی خواند.
شاید مدعیان محترم یا با حوزه و مقیاس جغرافیایی خاورمیانه غریبه اند یا با ثروت کهکشانی اعراب خاورمیانه.

🌹 کودک صفتان به قطار در حرکت سنگ می زنند!
بدون شک طمع به خاورمیانه ریشه در ژئوایدئولوژیک،ژئواکونومیک،ژئوپلتیک و ژیواستراتژیک جنوب غربی آسیا دارد.

🌹ظهور ادیان آسمانی و اسلام جامعه جاهلیت سنتی را متحول کرد ولی تصویب قانون همجنس بازی،تقسیم تروریسم به تروریست خوب وبد،استانداردهای دوگانه و پارادوکسیکال در موضوع حقوق بشر و آزادی و دموکراسی و..،فرهنگ برهنگی،فروپاشی کانون خانواده،بحران معنویت،رونمایی از معشوقه در مناظرات انتخاباتی،نژادپرستی،شیطان پرستی،آمار سقط جنین،اصالت لذت،مدیا کراسی،ظهور ترامپیسم،کودک کشی و… نشانه هایی از میراث سبک زندگی غربی، فقرفرهنگی و نمونه هایی از جاهلیت مدرن صاحبان زر و زور و تزویر است.

🌹ابن سینا،ابوریحان بیرونی،فارابی،جابربن حیان،زکریای رازی،خیام،حافظ،حسابی…نمونه هایی از گل های معطر اسلام در بوستان تمدن اسلامی در خاورمیانه است.

🌹به اعتراف اندیشمندان غیر مسلمان اروپایی «اسلام موجب خروج اروپای مسیحی،از توحش و جهالت به طریق آدمیت شد، آن هم تحت تاثیر نفوذ عقلانیت و اخلاق اعراب مسلمان، از طریق دروازه علوم و فنون فلسفه اسلامی»
(گوستاو لوبون،کتاب تمدّن اسلام و عرب،ص۷۵۱)

🌹«اسلام طیّ پنج قرن، از سال ۸۱ هجری تا ۵۹۷ هجری، از لحاظ نیرو و نظم و بسط قلمرو و اخلاق نیک و تکامل سطح زندگانی و قوانین منصفانه انسانی و ادبیّات و تحقیق علمی و علوم و طبّ و فلسفه پیشاهنگ جهان بود».
( ویل دورانت ، تاریخ تمدّن، ج۱۱)

در پرتو این شبهه نبایست از گزاره های ذیل غفلت کنیم:

🔹بیشترین آدم کشی در جنگ های جهانی بوده که مهد آن غرب و ناخدای آن بی خدایانی همچون هیتلر و چرچیل و موسولینی،استالین و…بودند که پیامبران شان ماکیاول،مارکس،انگلس و هابز و..در خارج از خاورمیانه مبعوث شده بودند!

🔹جنگ های اخیر در خاورمیانه گر چه در بستر غفلت و تفرقه های قومی و قبیله ای رشد کرده و لیکن اکثر خونریزی های امروزی سوغات پیوند نامیمون سران ارتجاع عرب و کابوهای متوحش غرب می باشد.

🔹در دهه ی اخیر اشغالگران حاضر در ائتلاف جنگ با عراق و افغانستان چه کشورهایی بودند؟

🔹خطرناک ترین تروریسم،تروریسم دولتی است.چه کسانی رژیم غاصب صهیونیستی را ایالت خود می دانند و به آن چراغ سبز نشان می دهند؟

🔹آیا داعش و جیش الفتح و النصره و … قارچ گونه رشد کرده اند؟خیر
برای پیدا کردن حامیان اصلی قرائت کتاب خانم کلینتون( hard choices)و رصداخبار کافیست.

🌹به امید ظهور منجی بشریت و هدایت گمراهان و نابودی دیندارنمایان بی دین تکفیری.

منبع: عمار۱۱۰
https://tlgrm.me/pasokhgoyan

http://shayeaat.blogfa.com/post/550

🔍 *وبلاگ و کانال پاسخگویان:*

 

خبرنامه آرمان مهدویت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*