یکشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
آخرین مطالب
خانه » قرآن » اهل بیت

اهل بیت

قرآن برتر است یا عترت؟

قرآن برتر است یا عترت؟ در حدیث ثقلین قرآن مقدم بر عترت ذکر شده و این حدیث نزد شیعه و سنی متواتر است … در پاسخ به این سئوال که آیا قرآن برتر است یا عترت؟ دو گروه وجود دارند: اول، گروهی که قرآن را برتر دانسته اند. از جمله این گروه مرحوم «آخوند ملا اسماعیل مازندرانی» ـ معروف به ... ادامه مطلب »

پاسخ به یک پرسش در خصوص استحکام و اتقان تفسیر ارجدار نمونه

پاسخ به یک پرسش در خصوص استحکام و اتقان تفسیر ارجدار نمونه پرسش : نظر شما (آیت الله موسوی زنجانی)درباره تفسیر نمونه چیست؟ پاسخ معظم له: چون این تفسیر به زبان فارسی نوشته شده برای مردم عادی مخصوصاً دانشجویان تفسیر مفیدی است که به همّت تعدادی از فضلای حوزه علمیه قم زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته) نوشته ... ادامه مطلب »

سخنان حضرت فاطمه به ابوبکر و عمر در بستر بیماری

سختان حضرت فاطمه به ابوبکر و عمر در بستر بیماری وقتی حضرت فاطمه السلام الله علیها در اثر شدت بیماری که به شهادت حضرتش پایان یافت، به بستر افتادند، به حضرت علی علیه السلام سفارش کردند که کسی را از این بیماری آگاه نکنند و اجازه عیادت هم ندهند. امیرالمومنین علیه السلام چنین کردند. بنا به سفارش، حضرت علی علیه ... ادامه مطلب »

قرآن‌ و امام‌ حسین‌ (ع)

اگرقرآن‌ سیدالکلام‌ است،(۱)امام‌ حسین‌ سید الشهدااست.(۲) اگر در صحیفه‌ی‌ سجادیه‌ درباره‌ی‌ قرآن‌ می‌خوانیم: ‹‹و میزان‌ القسط›› امام‌ حسین‌ (ع) می‌فرماید: ‹‹امرت‌ بالقسط››(۳) اگر قرآن‌ موعظه‌ی‌ پروردگار است؛ (موعظه‌ من‌ ربکم) (۴)، امام‌ حسین‌ (ع) در عاشورا فرمود: عجله‌ نکنید تا شما را به‌ حق‌ موعظه‌ کنم. ‹‹ لا تعجلوا حتی‌ اعظکم‌ بالحق ›› (۵( اگر قرآن‌ مردم‌ را به‌ رشد ... ادامه مطلب »

چرا در قرآن نامی از امامان نیامده است ؟؟؟

به نام خدا سایت : دفاع از حریم تشیع چرا در قرآن نامی از امامان نیامده است ؟؟؟ شایدازخود بپرسیم که مسئله ی امامت باآن اهمیتی که داره،همان طور که پیامبر می فرمایند:«کسى که امام زمان خودرا نشناسد و از دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است.» (۱) پس چرا در قرآن نامی از امامان نیامده است ؟؟؟ ادامه مطلب »