یکشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
آخرین مطالب
خانه » اصول عقاید » نبوت » انبیاء

انبیاء

هیچگاه دختران آدم با پسران آدم ازدواج نکردند

چگونگی ازدیاد نسل انسان   زندگى فرزندان آدم علیه السّلام نیز یکى از اسرارآمیزترین راز آفرینش بشمار مى رود؛ زیرا تحلیل زندگى آنها بدون شواهد معتبر، قدرى مشکل به نظر مى رسد. اما آنچه مسلم است ، اولین فرزندان آدم علیه السّلام و حوا، هابیل و قابیل بوده اند. شرح ماجراى دو فرزند آدم علیه السّلام در قرآن کریم بیان ... ادامه مطلب »

دین پیامبر اکرم قبل از بعثت چه بوده است؟

سؤال: پیامبر اکرم (ص) قبل از اینکه پیامبر بشوند چه دینی داشتند؟ جواب: در اینکه پیغمبر گرامى اسلام (ص) قبل از بعثت هرگز براى بت سجده نکرد و از خط توحید منحرف نشد شکى نیست، و تاریخ زندگى او نیز به خوبى این معنى را منعکس مى کند اما در اینکه بر کدام آئین بوده؟ در میان علما گفتگو است. ... ادامه مطلب »

چهل حدیث درباره علم و دانش از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلم(ازنهج الفصاحه)

چهل حدیث درباره علم و دانش از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلم(ازنهج الفصاحه) ۱- من طلب العلم تکفّل اللَّه برزقه؛ هر که علم جوید خدا عهده دار روزى او شود. ۲- منهومان لا یشبعان: طالب العلم و طالب المال؛ دو گرسنه اند که سیرى نپذیرند طالب علم و طالب مال. ۳- مثل الّذی یتعلّم العلم فی ... ادامه مطلب »

نسبت فحشاء(به معنای امروزی آن)به بستگان پیامبرخدا گناهی نا بخشودنی

پیامبر : ای عایشه فاحشه نباش ( از کتب اهل تسنن ) وهابیون به شیعیان تهمت می زنند که شیعیان عایشه را پاکدامن نمی دانند، و از این رو با ارتباط  دادن این اتهام به رسول خدا شیعیان را مهدور الدم و عایشه رابه عنوان همسر رسول خدااز هرخطائی مصون و رسول خدا صلی الله علیه و آله را نسبت ... ادامه مطلب »

بعثت رسول اکرم (ص)

بعثت رسول اکرم (ص)   سالهای طولانی بود که مردم جهان به خصوص مردم جزیره العرب از نور مستقیم خورشید نبوت دور گشته و در تاریکی جهل و خرافات غوطه‌ می‌خوردند، از گردابی بیرون آمده، در گردابی دیگر فرو می‌رفتند. با آلودگی به اشرافیت، غارتگری، قساوت، تعصبات نژادی، قبیله‌ای، مادیگری و بت پرستی فضایل اخلاقی پایمال و رذایل اصول زندگی ... ادامه مطلب »

اثبات عصمت حضرت آدم علیه السّلام از قرآن

إِنَّ اللَّهَ اصْطَفى‏ آدَمَ وَ نُوحاً وَ آلَ إِبْراهیمَ وَ آلَ عِمْرانَ عَلَى الْعالَمینَ( آل‏عمران :۳۳ ) به حقیقت خدا آدم و نوح و خاندان ابراهیم و خاندان عمران را بر جهانیان برگزید ای پدربشریت، ای نبی خدا، روزت گرامی باد : شبهه: اگرپیامبران معصومند چرا خدا در قرآن مى فرماید که حضرت آدم (علیه السلام) نافرمانى خدا کرد و ... ادامه مطلب »

خلقت حضرت آدم و حوا علیهماالسّلام – گناه آدم – رانده شدن از بهشت

خلقت حضرت آدم و حوا علیهماالسّلام موضوع خلقت اولین انسان ، یکى از پیچیده ترین مسائل راز آفرینش ‍ مى باشد؛ به لحاظ اینکه در این زمینه نظریه هاى متفاوتى نیز مانند، نظریه داروین ، بحث را پیچیده تر کرده است بطورى که افراد زیادى ، به درستى این نظریه یقین پیدا کرده اند؛ در حالى که نظریه داروین صرفا ... ادامه مطلب »

زندگى بر روى زمین

زندگى بر روى زمین پدیده خلقت انسان و موجودات زنده روى زمین یکى از بحث انگیزترین موضوعاتى است که ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است . آنها براساس یافته هاى علمى خود به این حقیقت رسیده اند که انسان ، آغازگر تاریخ زندگى بر روى زمین نمى تواند باشد. مطالعات دیرین شناسان ، یعنى ، دانشمندانى که مطالعه ... ادامه مطلب »

فرزندان آدم علیه السّلام- چگونگی ازدیاد نسل انسان

فرزندان آدم علیه السّلام زندگى فرزندان آدم علیه السّلام نیز یکى از اسرارآمیزترین راز آفرینش بشمار مى رود؛ زیرا تحلیل زندگى آنها بدون شواهد معتبر، قدرى مشکل به نظر مى رسد. اما آنچه مسلم است ، اولین فرزندان آدم علیه السّلام و حوا، هابیل و قابیل بوده اند. شرح ماجراى دو فرزند آدم علیه السّلام در قرآن کریم بیان گردیده ... ادامه مطلب »

عصمت انبیاء در قرآن

عصمت انبیاء در قرآن کسانی که به ظاهر قرآن بسنده می کنند، معتقدند که انبیاء تنها در دریافت و ابلاغ وحی معصوم می باشند و در بقیه حالات اشتباه هم می کنند و خطاکار هستند . در حالیکه آیات متعددی در قرآن کریم عصمت انبیاء علیهم السلام را تایید و آنان را در تمامی شوون دارای عصمت معرفی می نماید. ... ادامه مطلب »