پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲
آخرین مطالب
خانه » 2021

بایگانی سالانه: 2021

۱۰۰خصلت از خصوصیات اخلاقی پیامبر اکرم صلی الله علیه واله و سلّم

🌹🌹🌹۱۰۰خصلت از خصوصیات اخلاقی پیامبر صلی الله علیه واله*بی‌شک تأسی به سیره و سنت آن حضرت براساس آیه‌‌کریمه «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه» و از جمله آنچه در این مطلب به آن اشاره شده، راهگشای مشکلات و مسائل مبتلا به جامعه مسلمانان خواهد بود.❤️❤️❤️۱-هنگام راه رفتن با آرامی و وقار راه می رفت ۲-در راه رفتن قدم ها را ... ادامه مطلب »

عبدالعلی بازرگان بی اطلاع یامغرض؟!نقدی بر اظهارات عبدالعلی بازرگان در تدوین کتب احادیث

نقدی بر اظهارات عبدالعلی بازرگان در تدوین کتب احادیث عبدالعلی بازرگان ادعا می‌کند که تا صد سال هیچ کس هیچ حدیثی ننوشته است. پاسخ این است که چنین ادعایی واقعاً خلاف واقع است و حاکی از بی‌اطلاعی او از تاریخ تدوین کتب حدیث و غیرحدیث است. ۱- بازرگان درباره (نقل حدیث) ابتدا ادعا می‌کند که زمان پیامبر، (نقل حدیث) ممنوع ... ادامه مطلب »

عشقِ داور

عشقِ داور شنیدستـــــــــــم که در روزِ ازل آن خالــــــــــــــقِ یکتا             بگفتا: کز مِی وصــــــــــلم، لبالب ساغَــری دارم که می‌نوشد می وصلم؟ که می‌پوید رهِ عشقم؟           که می‌گوید که من در ســر، عشقِ داوری دارم؟ تمامِ انبیا زان مِی به قدرِ حوصــــــــــــــــله خوردند           حسین بن علی گفتا: در این سودا، سری دارم ندا آمد: دو دستِ بی‌گنه از تن جدا خواهم              ... ادامه مطلب »

احادیث درباره سخن گفتن

اشاره سخن گفتن بهترین وسیله تعامل بین انسانها است و به وسیله زبان است که انسان تعلیم و تعلم  را انجام داده و افهام و تفهیم می کنند.  اما انسان حق ندارد هر چه به زبانش آید بگوید بلکه در گفتار و سخنان خود باید مسائل اخلاقی را رعایت نماید. همچنین انسان از سخنان لهو و بی ثمر و از ... ادامه مطلب »

مساله عطش در کربلا

مساله عطش در کربلا چکیده: هر چه از عمر قیام عاشورا می گذرد بر هیبت و عظمت آن افزوده شده و یاد و خاطره شهدای این قیام در قلب ها سرزنده تر می شود. این قیام سرمشقی شده است برای آزادمردانی که از بذل جان در راه احیای ارزش های الهی دریغ نمی کنند، و در مقابل طغیان ظالمان و گردنکشان ... ادامه مطلب »

ماجرای اسارت شهربانو، دختر یزدگرد سوم، پادشاه ایرانی و ازدواج او با امام حسین(ع)

ماجرای ازدواج شهربانو

عنوان : ماجرای اسارت شهربانو، دختر یزدگرد سوم، پادشاه ایرانی و ازدواج او با امام حسین(ع) خلاصه : وقتی در جنگ نهاوند لشکر ایران شکست می‌خورد، دختر یزدگرد سوم اسیر می‌شود و در مدینه به انتخاب خودش به همسری امام حسین(ع) در آمده و مفتخر به مادری حضرت سجاد(ع) می‌شود. حکایت : یزدگرد سوم (یزدگرد بن شهریار بن پرویز بن ... ادامه مطلب »

پاسخ به شبهه باطل : مدرک قرآنی که ثابت می کند اسلام نه برای ما و نه برای هیچ کشوری نیامده است، جز عربستان

اختصاص اسلام به اعراب، به اعتراف قرآن! پرسش : با توجّه به اینکه آیاتی از قرآن تاکید دارند که اسلام برای «اعراب» آمده است، چرا این اصرار وجود دارد که ما «ایرانیان فارس زبان» آن را بپذیریم؟! پاسخ اجمالی: آیات مختلف قرآن گواه این است که اسلام یک دین «جهان شمول» است و اختصاص به قوم و گروه خاصی ندارد. شبهه ... ادامه مطلب »

آیا راهی برای بخشیده شدن حق الناس، مخصوصآ زمانی که شخص رو پیدا نمی‌کنیم یا نمی‌توانیم به او بگوییم وجود دارد؟

من همیشه ناراحت و افسرده‌ام! در هر شادی، یاد گناهانم خصوصآ حق الناس می‌افتم و فکر می‌کنم که هرگز بخشیده نمی‌شه. آیا راهی برای بخشیده شدن حق الناس، مخصوصآ زمانی که شخص رو پیدا نمی‌کنیم یا نمی‌توانیم به او بگوییم وجود دارد؟ ابتدا لازم است که به چند نکته‌ی مهم توجه شود: یک – نام حالت پشیمانی و حتی غمی که ... ادامه مطلب »

شبهه : ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ. ﻫﻤﻪ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ…ﮐﯽ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ؟ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﭼﻪ ﮐﻨﺪ؟ ﺟﻨﮓ ﺍﻓﺮﻭﺯﯼ ﮐﻨﺪ؟

شبهه: ” ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ. ﻫﻤﻪ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ. ﻫﺰﺍﺭﻩ ﻫﺎﺳﺖ ﮐﺴﯽ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ ﺍﻣﺎ ﻧﻤﯽ ﺍﯾﺪ. ﺑﺪﺑﺨﺖ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺍﺳﺖ. ﺗﺎﺯﻩ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺻﻮﺍﺏ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺛﻮﺍﺏ ﻫﻢ ﺩﺍﺭﺩ. ﺍﻭ ﮐﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ؟ ﭼﺮﺍ ﻣﯽ ﺍﯾﺪ؟ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﻭﻝ ﻧﯿﺎﻣﺪ. ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺩﻭﻡ ﻫﻢ ﻧﯿﺎﻣﺪ. ﻣﯿﻠﯿﻮﻧﻬﺎ ﺗﻦ ﺳﻼﺧﯽ ﺷﺪﻧﺪ ﻧﯿﺎﻣﺪ. ... ادامه مطلب »

آیا علم و دین با هم در تضاد هستند؟

علم و دین با هم در تضاد هستند! برای مثال علم پیدایش جهان رو از لحظه بیگ بنگ میدونه؛ اما دین آفرینش الهی رو قبول داره؛ و علم تکامل انسان از میمون‌ها رو تایید میکنه؛ و دین اجداد انسان رو آدم و حوا میدونه؛ و علم خدا رو قبول نمیکنه ولی دین خدا رو تایید میکنه ، به کدام یک ... ادامه مطلب »