شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۶
آخرین مطالب
خانه » بایگانی نویسنده: جمال احمدی اصل

بایگانی نویسنده: جمال احمدی اصل

چرا شیعیان، نماز پنجگانه را در سه نوبت می‌خوانند؟

جمع خواندن چیست؟:یعنی بعد از السلام علیکم بلافاصله برخیزد والله اکبرنمازبعدی رابگوید چرا شیعیان، نماز پنجگانه را در سه نوبت می‌خوانند؟ نخست به منظور روشن شدن بحث، شایسته می‌دانیم دیدگاه فقها را در این زمینه یادآور شویم: ۱- همه گروه‌های اسلامی دراین مسأله اتفاق نظر دارندکه در«عرفه» می‌توان هردو نمازظهر و عصر را در وقت ظهر،باهم و بدون فاصله ادا ... ادامه مطلب »

ام ابیها ، مادرى مهربان تر از خورشید!

حجه الاسلام اصغر بابایى ام ابیها ، مادرى مهربان تر از خورشید!   شخصیت فاطمه زهرا(س), در ابعاد گونه گون قابل بررسى است. در هر مرحله از مراحل زندگى وى, لایه ها و درسهاى بزرگى نهفته است و با کالبدشکافى و موشکافیهاى عمیق, مى توان درسهاى بزرگى آموخت و باید هم آموخت. یکى از ابعاد زندگى فاطمه زهرا(س), که خیلى ... ادامه مطلب »

آیا فلسفه اسلامی با مکتب اهل بیت سازگار است؟

چکیده: مناظره زیر بین یکی از طرفداران فلسفه ی اسلامی با نام مستعار «فلسفی» و یکی از طرفداران مکتب اهل بیت ( اسلام فقها و محدثین اهل بیت ) با نام مستعار «علوی» صورت گرفته است، ادعای فلسفی این است که فلسفه اسلامی کاملا مطابق مکتب اهل بیت است، و علوی خلاف آنرا ثابت می کند. بسم الله الرحمن الرحیم ... ادامه مطلب »

شبهه: این دایره خاورمیانه است! جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است!

شبهه: این دایره خاورمیانه است!(تصویر) جائیکه ۱۲۴ هزار پیامبر در آن مبعوث شده‌اند جالب اینجاست که این دایره کانون جنگ، فقر، جهل در دنیا است! 🔵پاسخ: 🌹ادعای بعثت همه پیامبران در منطقه جنوب غربی آسیا(خاورمیانه)از اساس باطل است. به حکم عقل و تصریح قرآن، هیچ قومی بدون نبی یا هدایت‌گر نبوده است. «وَ لِکُلِّ أُمَّهٍ رَسُولٌ» 🌹«اسلام و ادیان آسمانی ... ادامه مطلب »

دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت

متن شایعه: “دوران افول و عقب ماندگی ملت‌ها زمانی شروع شد که; جای اندیشیدن را “تقلید”، جای تلاش و کوشش را “بلند کردن دست‌ها بسوی آسمان”، جای فکر کردن به آرزوهای بزرگ را “قناعت” و جای اراده برای رفتن و رسیدن را “قسمت” گرفت ….” پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): اگر بر این باورند که خدا و ... ادامه مطلب »

جریان های انحرافی جدید دینی – عرفانی

بسمه تعالی جریان های انحرافی جدید دینی – عرفانی دکتر پریش کوششی مقدمه گسترش جریان های انحرافی دینی در سال های اخیر در کشور، از دامنه نفوذ و اقتدار مذهب رسمی کشور کاسته و باعث شیوع نوعی تفکر صوفی گرایانه و خرافی مسلکانه در زندگی خانواده های ایرانی شده است. اگرچه فرقه های عرفانی و صوفیانه در تاریخ اسلام و ... ادامه مطلب »

تاریخ و جغرافیای فدک، آشنائی اجمالی با فدک

موقعیت جغرافیایى فدک‏ فدک دهکده‏اى در شمال مدینه بود که تا آن شهر دو یا سه روز راه فاصله داشت.۱این دهکده در شرق خیبر و در حدود هشت فرسنگى‏۲ آن واقع بود و ساکنانش همگى یهودى شمرده مى‏شدند. امروزه فاصله خیبر تا مدینه را حدود ۱۲۰ یا ۱۶۰ کیلومتر ذکر مى‏کنند ============================================================= فدک دهکده سبز و خرمى بود که در ... ادامه مطلب »

با ناقدین مرحوم آیه الله میرزا مهدی اصفهانی آشنا شویم (حسن میلانی کیست؟؟؟)

📢 جهت اطلاع از رسوایی های ناقدین مرحوم میرزا مهدی اصفهانی به لینکهای زیر مراجعه نمایید: ✳️ کانال مرحوم میرزا مهدی اصفهانی: https://t.me/abvabolhoda ✳️ گروه تبیین مکتب معارف خراسان : https://telegram.me/joinchat/Dko2bz65mSID4OY55NgXCw ✳️ کانال مظلومیت علم: https://telegram.me/mazloomiyateElm ✳️ کانال رسوایی: https://telegram.me/Rusvaiy ✳️ کانال عبور از تاریکی: https://telegram.me/obuur ✳️ کانال تبیین تدلیس: https://t.me/tabeenetadlis ✳️ وبلاگ تخصصی نقد حسن میلانی: http://naghdehasanmilani.blogfa.com/ ✳️ وبلاگ ... ادامه مطلب »

انواع گفتگو

انواع گفتگو نویسنده : دکتر فرهنگ هلاکوئی انواع گفتگو انواع گفتگو کلام و گفتار پل ارتباطی ما با دنیای خارج از خود و با دیگران است، بدون شک کسی دوست ندارد در گفتگو هایش  با دیگران به مشکل بر بخورد اما این اتفاق به فراوانی رخ می دهد، زیرا ممکن است یکی از طرفین و یا هر دو طرف ، اصول ... ادامه مطلب »

راههای درست بحث کردن (جدال احسن)

  راههای درست بحث کردن (جدال احسن) پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «اورع الناس من ترک المراء و ان کان محقاً»(۱) پارساترین مردم، کسی است که مجادله را رها کند هر چند حق با او باشد.   واژه های مجادله و مراء هر دو مربوط به طرز سخن گفتن و ازروش های دعوت و تبلیغ و مباحثه و گفتگو است، به نحوی ... ادامه مطلب »