پنج شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹
آخرین مطالب
خانه » اصول عقاید » نسبت فحشاء(به معنای امروزی آن)به بستگان پیامبرخدا گناهی نا بخشودنی

نسبت فحشاء(به معنای امروزی آن)به بستگان پیامبرخدا گناهی نا بخشودنی

images (1)

پیامبر : ای عایشه فاحشه نباش ( از کتب اهل تسنن )

وهابیون به شیعیان تهمت می زنند که شیعیان عایشه را پاکدامن نمی دانند، و از این رو با ارتباط  دادن این اتهام به رسول خدا شیعیان را مهدور الدم و عایشه رابه عنوان همسر رسول خدااز هرخطائی مصون و رسول خدا صلی الله علیه و آله را نسبت به او راضی می دانند.

اولاٌ :  این واژه از منابع اصیل اهل سنّت گرفته شده

و ثانیاٌ :  معنای آن تحریف گردیده و به دروغ به شیعیان نسبت داده شده است.

پس ابتدا باید بدانیم که معنای لغوی فاحشه در لغت به معنای کار بسیار زشت و قبیح است که از یک انسان سر می زند(مثلا دروغ ،فحش ، غیبت، بهتان، تهمت، افتراء، شراب خواری و … هر کدام یک نوع فحشا می باشند) چون از این اعمال در اسلام به عنوان اعمالی زشت یاد شده اند و معنای رایج زمان ما تنها یکی از مصادیق آن می باشد. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم با سند صحیح به عایشه فرموده اند که : «ای عایشه فاحشه نباش»که در این مقاله مختصر به بررسی این مطلب می پردازیم.

این مطلب در کتاب صحیح مسلم – چاپ دار طیبه – جلد ۲ – کتاب السلام – باب ۴ النهی عن ابتداء اهل الکتاب باسلام – صفحه ۱۰۳۶ – حدیث ۱۱ موجود می باشد.

تصاویر زیر مجلد کتاب و صفحه ۱۰۳۶ و حدیث ۱۱ کتاب صحیح مسلم می باشد. fahesheh-1

ترجمه حدیث : مسروق از عایشه نقل می کند مردمی از یهود به نزد پیامبر آمدند و گفتند السّام علیک ( مرگ بر تو ) ای اباالقاسم ، پیامبر نیز فرمودند: و بر شما هم. عایشه می گوید : گفتم : بلکه مرگ و ننگ بر شما باد. پیامبر اکر صلی الله علیه و آله فرمودند : ای عایشه فاحشه ( زیاده رو در توهین = جون عایشه بیش ازمرگ ننگ هم بر آنان خواسته بود) مباش! عایشه گفت: آیا نشنیدی که آنها چه گفتند؟؟  پیامبر فرمودند : من جواب آنها را دادم و گفتم : و بر شما هم.

منابع بیشتر : ۱ ـ تفسیر قرطبی ، ج ۱۷ ، ص ۲۹۳ ناشر : دار عالم الکتب ریاض

۲ ـ کنز العمال ، ج ۳ ، ص ۵۹۷ ، ح ۸۰۷۷ ناشر : مؤسسه الرساله

۳ ـ مسند احمد بن حنبل ، ج ۶ ، ص ۲۲۹ ، ح ۲۵۹۶۶ ناشر : مؤسسه قرطبه قاهره

۴ ـ مصنف ابن ابی شیبه ، ج ۸ ، ص ۳۳۰ ، ح ۲۵۸۳۸ بر اساس نرم افزار مکتبه الشامله

نکات این مبحث : ۱ ـ از معتبرترین کتب اهل تسنن به اثبات رسید که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم عایشه را فاحشه خوانده اند چرا که عایشه مرتکب زیاده روی در فحّاشی شده است و به همین دلیل او فاحشه می باشد.

۲ ـ شاید اهل تسنن بگویند خداوند و رسول هیچگاه همسران رسول خدا را با لفظ فاحشه خطاب نکرده اند ، در جواب می گوییم قرآن کریم در سوره احزاب آیه ۳۰ می فرماید :
یَا نِسَاءَ النَّبِیِّ مَن یَأْتِ مِنکُنَّ بِفَاحِشَهٍ مُّبَیِّنَهٍ یُضَاعَفْ لَهَا الْعَذَابُ ضِعْفَیْنِ ۚ وَکَانَ ذَٰلِکَ عَلَى اللَّـهِ یَسِیرً‌ا

ترجمه: اى همسران پیامبر! هر کس از شما مبادرت به کار زشت آشکارى کند، عذابش دو چندان خواهد بود و این بر خداوند آسان است. پس ثابت شد که خداوند لفظ فاحشه را در شان همسران پیامبر به کار برده است و هشدار می دهد که ای همسران پیامبر اگر یکی از شما فحشای آشکاری را انجام دهد عذاب او دو چندان خواهد بود و عذاب شما همسران برای خدا آسان است. از این آیه این نکته نیز اثبات میشود که اهل تسنن معتقدند که همسران پیامبر صد در صد مصون از خطا هستند و محال است همسر پیامبر خطایی انجام دهد، این روایت و آیه از قرآن کریم ثابت می کند که همسر پیامبر بودن دلیل بر بی گناهی و مصونیت آن زن از خطا نمی باشد و همسر پیامبر می تواند فاسق و گناهکار باشد و مرتکب فحشا شود و در صورت مبادرت به این عمل جای او آتش جهنم خواهد بود.

۳ ـ پس از آیه قرآن کریم و روایت خود مخالفین ثابت است که عایشه مرتکب فحشا شده است و طبق قرآن کریم اگر همسر پیامبر مرتکب فحشا بشود عذاب جهنم در انتظار اوست.

۴ ـ ثابت شد که معنای فاحشه ، فقط به معنای مبادرت به عمل جنسی نمی باشد که البتّه ساحت مقدس همسران پیامبر اکرم از اینگونه  اتهامات بری بوده و این نوع تهمتها  اهانت به ساحت قدسی پیامبر اکرم می باشد، بلکه فاحش تمام اعمال زشت و قبیح را نیز شامل می شود و منحصر در این معنا نیست.

ما مخالفین اهل بیت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم را به رعایت عدالت و عقل دعوت می کنیم

خبرنامه آرمان مهدویت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*